(fot. Dawid Bela, Rawicz24)

W sobotę w ramach 13. kolejki IV ligi wielkopolskiej piłkarze Rawii zagrają w Gołuchowie z miejscowym LKS-em.

W poprzedniej kolejce ze zwycięstwa cieszyli się tylko piłkarze LKS-u Gołuchów, którzy pokonali w Koźminie Wlkp. drużynę Białego Orła 2:3. W ligowej tabeli żółto-czarni z dorobkiem 19 punktów zajmują 7. miejsce. Podopieczni trenera Damiana Barasa zachowują kontakt w czołówką tabeli, a do zajmującej 4. miejsce Polonii Kępno tracą tylko 4 punkty.

Rawiczanie natomiast wciąż spisują się poniżej oczekiwań. W poprzedniej kolejce Rawia zaledwie zremisowała na własnym stadionie z Kanią Gostyń 1:1, a bramkę dla niebiesko-biało-czerwonych zdobył Oskar Maciejewski.

W tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego od jakiegoś czasu nie może wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem i z 11 punktami zajmuje dopiero 12. miejsce. Do strefy, która zapewnia udział w rozgrywkach IV-ligowych w przyszłym sezonie Rawia traci już 7 punków. Biorąc pod uwagę wyjazdową niemoc piłkarzy Rawii (remis i pięć porażek), to nie ma co ukrywać, ale o zwycięstwo w sobotnim meczu będzie bardzo ciężko, a jakikolwiek wywieziony punkt z Gołuchowa będzie niespodzianką, na którą w Rawiczu wszyscy czekają.

Początek meczu LKS Gołuchów – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 21 października o godzinie 15:00.

Pin It on Pinterest

Shares