Po dwóch wyjazdowych meczach Rawia powraca na swój stadion. W meczu 15. kolejki IV ligi wielkopolskiej w derbowym pojedynku zmierzy się z Obrą 1912 Kościan.

W poprzedniej kolejce obie drużyny poniosły porażki. Obra przegrała na swoim stadionie z LKS Gołuchów 1:2. Piłkarze Obry wciąż walczą o czołowe miejsca w lidze, uciekając jednocześnie ze strefy oznaczającej spadek z ligi. W ligowej tabeli podopieczni trenera Krzysztofa Knychały z 24 punktami zajmują 7. miejsce. Rawia natomiast w minioną sobotę zanotowała kolejną wyjazdową porażkę. Tym razem lepsi od rawiczan okazali się piłkarze z Koźmina Wielkopolskiego, którzy wygrali 6:2. Bramki dla Rawii w tym meczu zdobyli Marcin Masełkowski, dla którego był to pierwszy gol w sezonie oraz Ahmed „Luka” Abdullah. Sytuacja niebiesko-biało-czerwonych w tabeli nadal jest trudna. Piłkarze Jerzego Radojewskiego zdobyli jak dotąd 11 punktów i zajmują odległe 13. miejsce.

Mecze Rawii i Obry zawsze wywoływały wśród kibiców duże emocje i stały na dobrym poziomie. Wszystkim związanym z piłką nożną w Rawiczu pozostaje mieć nadzieje, że Rawia zachowa status niepokonanej na własnym stadionie i po serii remisów uda się jej zainkasować upragnione i potrzebne trzy punkty.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Obra 1912 Kościan w sobotę, 4 listopada o godzinie 14:00. Stadion przy ul.Spokojnej.

Pin It on Pinterest

Shares