Sobotnim meczem z Obrą Kościan (0:0) piłkarze Rawii zakończyli rundę jesienną sezonu 2017/2018.

W 15 rozegranych jesienią meczach rawiczanie zdobyli 12 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwie wygrane, sześć remisów i siedem porażek, Nie jest to z pewnością wynik jakiego spodziewali się zarówno działacze jak i kibice rawickiego klubu. Rundę jesienną w IV lidze wielkopolskiej Rawia zakończyła na dopiero 13. miejscu, co w obliczu planowanej reformy rozgrywek ligowych ( po sezonie ligę opuszczą drużyny w miejsc 9-16) może zwiastować duże kłopoty z zachowaniem statusu czwartoligowca.

Problemem Rawii oprócz niskiego miejsca w tabeli jest także słaba skuteczność. W 15 meczach niebiesko-biało-czerwoni zdobyli zaledwie 11 goli, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Piłkarze Rawii jesienią mieli także problem z meczami wyjazdowymi – w ośmiu spotkaniach rozegranych na obcych boiskach zdobyli zaledwie punkt zdobywając 3 gole a tracąc 26.

Najskuteczniejszym piłkarzem Rawii jesienią okazał się Ahmed Abdullah. Popularny „Luka” w 10 meczach zdobył 4 gole.

Koniec rundy jesiennej nie oznacza jednak końca ligowego grania w tym roku. W listopadzie rozegrane zostaną awansem dwa mecze rundy wiosennej. Już w sobotę Rawia zmierzy się przy Spokojnej z liderem rozgrywek – Victorią Września. Początek o 13:00.

Pin It on Pinterest

Shares