W sobotę piłkarze Rawii rozpoczną rundę wiosenną. W meczu 16. kolejki IV ligi wielkopolskiej zmierzą się na własnym boisku z Victorią Września.

Mimo, że w ubiegłym tygodniu IV-ligowcy zakończyli rundę jesienną to przed nimi jeszcze dwie kolejki rundy wiosennej. Pierwsza rozegrana zostanie w dniu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W poprzedniej kolejce liderujący w tabeli piłkarze z Wrześni pokonali w Gołuchowie miejscowy LKS 2:3. Victoria zakończyła rundę jesienną z przewagą czterech punktów nad goniącymi ją Pogonią Nowe Skalmierzyce i Stainer Polonią Leszno. Rawia w 15. kolejce bezbramkowym remisem z Obrą Kościan zachowała status niepokonanej przed własną publicznością, choć podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego mieli szansę na komplet punktów. Remis sprawił, że sytuacja niebiesko-biało-czerwonych w tabeli wciąż jest trudna. Rawia z 12 punktami zajmuje w niej 13. miejsce.

Patrząc na miejsca zajmowane w tabeli przez obie drużyny faworytem sobotniego meczu wydają się być goście. Piłkarze z Rawicza udowodnili jednak w tym sezonie, że na swoim terenie są groźnym rywalem dla każdej drużyny. Przekonała się o tym między innymi drużyna z Leszna, która przegrała 1:0. W jesiennym meczu pomiędzy Victorią a Rawią górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz-Victoria Września w sobotę, 11 listopada o godzinie 13:00. Stadion przy ul. Spokojnej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku piłkarskie emocje w Rawiczu!

Pin It on Pinterest

Shares