W sobotę, 24 marca w meczu 19. kolejki IV ligi wielkopolskiej Rawia zagra na wyjeździe z Koroną Piaski.

Dla większości klubów występujących w grupie południowej IV-ligi najbliższa kolejka będzie pierwszą po zimowej przerwie. W ubiegłym tygodniu rozegrano bowiem tylko mecz Ostrovii Ostrów Wlkp. z PKS-em Racot (wygrana gospodarzy 6:0). Pozostałe mecze odwołano z powodów złego stanu boisk oraz niskich temperatur. Teraz także choć w kalendarzach jest już wiosna to w wielu miastach panuje iście zimowa sceneria i nie można wykluczyć, że kilka spotkań tej kolejki ostatecznie nie dojdzie do skutku.

Sobotni mecz Korony z Rawią będzie spotkaniem drużyn, które sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Nie są jednak miejsca, które zadowalają oba te kluby. Gospodarze sobotniego meczu w ligowej tabeli wyprzedzają tylko piłkarzy z Racotu i zajmują 15 miejsce, gromadząc do tej pory 12. punktów. W przedsezonowych sparingach „Koroniarze” pokonali m.in. Piast Belęcin 5:1, Lew Pogorzela 5:1 i Zjednoczeni Pudliszki 4:0. Nie wiele lepiej wiedzie się jak dotąd podopiecznym trenera Jerzego Radojewskiego. Rawia w sparingach zanotowała trzy zwycięstwa, poniosła tyle samo porażek i jeden mecz zremisowała. Rawiczanie okazali się lepsi od m.in. Orła Prusice i Piasta Kobylin. W ligowej tabeli niebiesko-biało-czerwoni z dorobkiem 15. punktów zajmują 14 miejsce.

W jesiennym meczu między tymi drużynami padł bezbramkowy remis. Rzut karny obronił wówczas bramkarz Rawii – Karol Danek.

Początek meczu Korona Piaski – KP Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 24 marca o godzinie 14:00.

 

 

Pin It on Pinterest

Shares