Do derbowego starcia na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie dojdzie z meczu 21. kolejki IV ligi wielkopolskiej. Miejscowa Stainer Polonia 1912 zagra z Rawią Rawicz.

Derbowe pojedynki nie tylko w świecie piłkarskim rządzą się swoimi prawami, dlatego ciężko wskazać zdecydowanego faworyta sobotniej rywalizacji. Gdyby za wyznacznik uznać pozycję w tabeli, wówczas w lepszej sytuacji jest zajmująca 6. miejsce Polonia. W poprzedniej kolejce, która dla drużyny prowadzonej przez Jędrzeja Kędziorę była inauguracją rundy rewanżowej (dwa poprzednie mecze przełożone) piłkarze z Leszna zremisowali na wyjeździe z LKS-em Gołuchów 1:1. Po tym meczu Polonia ma na swoim koncie 34 punkty.

Rawia, która w poprzedniej kolejce przegrała u siebie z Polonią Kępno 0:1 zajmuje w tabeli dopiero 12. miejsce, zdobywając jak dotąd 18 punktów. Niebiesko-biało-czerwoni prowadzeni przez byłego trenera leszczyńskiej drużyny – Jerzego Radojewskiego wiedzą jak wygrywać z Polonią 1912. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Rawia triumfowała przy Spokojnej 1:0 a gola na wagę kompletu punktów zdobył Stanisław Kołeczko.

Co ciekawe ostatnie dwa pojedynki pomiędzy Polonią a Rawią, rozgrywane w Lesznie kończyły się zwycięstwami gości (oba mecze Rawia wygrała 1:2). Powtórzenie tego wyniku po raz trzeci z pewnością ucieszy wszystkich związanych z rawicką drużyną.

Początek meczu Stainer Polonia 1912 Leszno – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 7 kwietnia, godzina 16:00. Stadion lekkoatletyczny w Lesznie.

 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares