Do ciekawego starcia dojdzie z meczu 24. kolejki IV ligi wielkopolskiej. Do Rawicza przyjedzie czołowa drużyna ligi – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.

Obie drużyny w tym sezonie mają odmienne cele. Ostrovia wciąż liczy się w walce o awans do III ligi. Rawia natomiast do ostatniej ligowej kolejki walczyć będzie o zachowanie statusu IV-ligowca. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Marcina Kałuży przegrali na swoim boisku z LKS Gołuchów 0:1. W ligowej tabeli biało-czerwoni z Ostrowa z dorobkiem 45 punktów zajmują wysokie 3. miejsce. Punkt więcej mają na swoim koncie piłkarze z Nowych Skalmierzyc a tyle samo Obry Kościan. Czołówka ligi jest więc bardzo wyrównana.

Niepokonana od czterech meczów Rawia gra w ostatnim okresie coraz lepiej. Drużyna prowadzona przez Jerzego Radojewskiego zremisowała z Polonią Leszno i SKP Słupca oraz pokonała po 1:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce a w ostatniej kolejce triumf w Racocie 2:0. Obie bramki w tym meczu zdobył Mateusz Pijanowski. W tabeli rawiczanie zajmują 12. miejsce a w ich dorobku jest 26 punktów. Taką samą zdobycz punktową mają drużyny z Ostrzeszowa i Odolanowa, ale wyprzedzają one niebiesko-biało-czerwonych lepszym bilansem bramek.

O jesiennym meczu tych drużyn Rawia z pewnością chciałaby szybko zapomnieć. W Ostrowie przegrała bowiem aż 6:1 a honorową bramkę zdobył Tomasz Wawrzyniak.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 17:00. Stadion przy ul.Spokojnej

 

Pin It on Pinterest

Shares