PKS Racot będzie rywalem Rawii w sobotnim meczu 23. kolejki IV ligi wielkopolskiej.

W środku obecnego tygodnia większość drużyn odrabiała zaległości spowodowane przedłużającą się zimą. W tym gronie nie było Ostrovii Ostrów i właśnie drużyny z Racotu, które swój mecz rozegrały w pierwotnym terminie. W 22. kolejce piłkarze z Racotu po raz kolejny schodzili z boiska pokonani – tym razem przegrali z LKS Gołuchów 4:1. Aby przytoczyć ostatni ligowy triumf PKS-u należy cofnąć się do…21 października ubiegłego roku! Wówczas pokonali oni Koronę Piaski 3:1. Taka sytuacja spowodowała, że drużyna z Racotu z dorobkiem 9. punktów zamyka ligową tabelę.

Rawia, która także ma swoje problemy ostatnio zaczyna grać coraz lepiej i od trzech meczów nie doznała porażki. Co ważne także od trzech spotkań bramkarz Rawii – Karol Danek nie wyjmował piłki ze swojej bramki. W zaległej kolejce rawiczanie zremisowali na własnym terenie z SKP Słupca 0:0 i potwierdzili zwyżkę formy. W tabeli niebiesko-biało-czerwoni z 22. punktami zajmują 12 miejsce i wydaje się, że do końca Rawia walczyć będzie o pozostanie w nowej IV lidze. Do bezpiecznego na tę chwilę 8 miejsca tracą 10. punktów

W jesiennym meczu pomiędzy tymi drużynami Rawia odniosła jak dotąd najwyższe zwycięstwo w tym sezonie – 4:2. Bramki strzelali wówczas Ahmed LUKA Abdullah (2), Dominik Mucha i Oskar Maciejewski. Powtórzenie takiego wyniku a także każda inna wygrana z pewnością ucieszy wszystkich rawickich sympatyków piłki nożnej.

Początek meczu PKS Racot – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 21 kwietnia o godzinie 17:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares