Dwie kolejki pozostały do rozegrania w sezonie 2017/2018 w IV lidze wielkopolskiej. Do ostatniego gwizdka drużyny walczyć będą o swoje cele – o awans, utrzymanie bądź uniknięcie spadku do ligi międzyokręgowej. 

W 29. kolejce piłkarze Rawii pożegnają się z własną publicznością i w ostatnim IV – ligowym meczu przy Spokojnej zagrają z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Obie drużyny są już pogodzone ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej, ale nie oznacza to, że nie będą już walczyć o jak najlepszy dorobek na zakończenie sezonu.

W poprzedniej kolejce zarówno Rawia jak i Biały Orzeł przegrały swoje mecze. Rawiczanie przegrali na własnym stadionie z LKS Gołuchów 0:2. Warto dodać, że w tym meczu zagrało liczne grono rawickiej młodzieży. Na boisku pojawili się m.in. Arek Woźniak, Bartek Frąszczak, Kacper Jarus czy Seweryn Materkowski. W ligowej tabeli podopieczni Jerzego Radojewskiego z 27 punktami zajmują 12. miejsce. Piłkarze z Koźmina w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Polonią Leszno 0:3. O tym, że piłkarze z Koźmina są w dołku świadczy fakt, iż swój ostatni mecz ligowy wygrali oni…28 października 2017 roku! a ich rywalem była wówczas…Rawia!. W tabeli Biały Orzeł zajmuje 14. miejsce. Piłkarze tego klubu zgromadzili na swoim koncie 18 punktów.

We wspomnianym jesiennym meczu między tymi drużynami rozegranym w Koźminie górą byli gospodarze, którzy wygrali 6:2. Bramki dla Rawii zdobyli wówczas Marcin Masełkowski i Ahmed LUKA Abdullah. Wydaje się, że kibice, którzy spędzą sobotnie popołudnie na trybunach rawickiego stadionu zobaczą wyrównane spotkanie okraszone wieloma golami.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. w sobotę, 26 maja o godzinie 14:00.

 

 

Pin It on Pinterest

Shares