W sobotnim meczu 27. kolejki IV ligi wielkopolskiej Rawia zmierzy się w Gostyniu z miejscową Kanią.

Mecz ten będzie pojedynkiem drużyn zajmujących miejsce w dolnej części tabeli. Obie drużyny praktycznie nie mają już szans na zachowanie statusu IV – ligowca i muszą pogodzić się z tym, że sezon 2018/2019 spędzą w nowo utworzonej lidze międzyokręgowej. Zanim jednak do tego dojdzie zarówno Rawii jak Kanii pozostało w ostatnich czterech meczach zaprezentować się z jak najlepszej strony.

W poprzedniej kolejce Kania przegrała w Gołuchowie aż 5:0. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Pospiecha z 23 zdobytymi punktami zajmują 13. miejsce. Rawia w poprzedniej kolejce także musiała uznać wyższość swojego rywala. Tym razem drużyną lepszą okazał się Tur Turek, który wygrał przy Spokojnej 1:0. Podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego w tabeli zajmują 12. miejsce. Rawiczanie zgromadzili jak dotąd 26 punktów.

Jesienny mecz pomiędzy Rawią a Kanią zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla niebiesko-biało-czerwonych zdobył wówczas Oskar Maciejewski. Punkt piłkarzom z Gostynia zapewniło trafienie Norberta Olejniczaka.

Początek meczu Kania Gostyń – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 12 maja o godzinie 17:00

 

Pin It on Pinterest

Shares