Po okresie przygotowawczym czas na weryfikację formy. Już w weekend piłkarze zainaugurują rozgrywki w nowej Lidze Międzyokręgowej (gr. II, Leszno + Poznań zachód). Pierwszym rywalem rawickiej drużyny będzie GKS Dopiewo. 

Drużyna z Dopiewa w poprzednim sezonie rywalizowała w północnej grupie IV ligi wielkopolskiej i ukończyła go na 12. miejscu, które podobnie jak w przypadku Rawii nie dało utrzymania w gronie IV – ligowców. Po sezonie zarząd GKS-u nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy z trenerem Andrzejem Ostańskim i zastąpił go Tomasz Chojnicki. W okresie przygotowawczym żółto -niebiescy rozegrali cztery mecze kontrolne. Dwa z nich (z Orkanem Jarosławiec i Wartą Śrem) zakończyły się triumfami GKS-u 2:0 i 3:1. Mecz z Kotwicą Kórnik zakończył się remisem 1:1 a ze Spartą Oborniki porażką 1:2.

W drużynie Rawii po ubiegłym sezonie zakończonym na 11. miejscu nie doszło do zmiany trenera i na swoim stanowisku pozostał Jerzy Radojewski. Zarówno przed nim jak i przed piłkarzami stawia się cel jakim jest szybki powrót do rozgrywek IV ligi. W tej walce nie będą już brać udziału Hubert Gill i Marcin Masełkowski, którzy trafili do Krobianki Krobia i Obry Kościan. Zwłaszcza brak bramkostrzelnego w poprzednich sezonach napastnika może okazać się dużą stratą.  Zastąpić go mają jednak Mateusz Pijanowski oraz pozyskani Patryk Biegała i Jan Wróblewski. Nie sposób zapomnieć także o Oskarze Maciejewskim i Kacprze Jarusie. W okresie przygotowawczym Rawia rozegrała pięć gier kontrolnych. Rawiczanie pokonali w nich drużynę juniorów 10:1, Wiwę Goszcz 3:1 i Zjednoczeni Pudliszki 8:1. Mecz z Orlą Wąsosz zakończył się remisem 1:1 a pojedynek z III – ligowym Mieszko Gniezno porażką 1:7.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – GKS Dopiewo w niedzielę, 12 sierpnia o godzinie 17:00. Stadion OSiR w Rawiczu. 

 

Pin It on Pinterest

Shares