Już w środę kolejną batalię o ligowe punkty stoczą piłkarze Rawii. Ich rywalem w wyjazdowym meczu będzie Pogoń Śmigiel.

Piłkarze Rawii udadzą się do Śmigla opromienieni dwoma ostatnimi ligowymi triumfami po 3:0. W poprzedniej kolejce rawiczanie w takim stosunku pokonali u siebie Promień Krzywiń. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się Mateusz Pijanowski, Piotr Łoskot, który zdobył bramkę w drugim kolejnym meczu i Oskar Maciejewski. Ostatnie dobre mecze pozwoliły drużynie prowadzonej przez Jerzego Radojewskiego wspiąć się w ligowej tabeli na wysokie 8. miejsce. Ewentualne zwycięstwo w pojedynku z Pogonią sprawi, że Rawia przynajmniej do niedzieli zostanie jej vice-liderem

W zupełnie innych nastrojach przed środowym meczem są jego gospodarze. Pogoń zamyka bowiem na ten moment ligowe zestawienie. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Ciszewskiego w rozegranych dotąd meczach wywalczyła zaledwie punkt (remis 0:0 z Gromem Plewiska). Dodatkowo w poprzedniej kolejce biało-zieloni doznali dotkliwej wyjazdowej porażki 6:1 z drużyną Wiary Lecha.

Porównując ostatnie wyniki oraz spoglądając na ligową tabelę zdecydowanym faworytem tego meczu są goście z Rawicza, Drużyna ze Śmigla zapewne do tego pojedynku przystąpi zmobilizowana i gotowa do walki o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i premierowe punkty na własnym stadionie. 

Początek meczu Pogoń Śmigiel – Rawia RAWAG Rawicz w środę, 29 września o godzinie 18:00

 

Pin It on Pinterest

Shares