Jednym z ciekawszych meczów w 9. kolejce Ligi Międzyokręgowej będzie derbowa rywalizacja pomiędzy mającą swoje problemy Orlą Jutrosin a będącą w kryzysie Rawią Rawicz.

Sobotnia rywalizacja będzie starciem drużyn, które ostatnio nie rozpieszczają swoich kibiców. Jutrosinianie mają olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów a co gorsze bramek. We wszystkich dotychczasowych meczach Orla zaledwie dwa razy znalazła sposób na pokonanie bramkarzy rywali a sama straciła aż 25 goli! W poprzedniej kolejce Orla przegrała w Poznaniu z Wiarą Lecha aż 6:0. Piłkarze z Jutrosina jak na razie „odbijają się” od rywali występujących w lidze. W efekcie czego podopieczni trenera Jarosława Ploty z dorobkiem 2 punktów zajmują przedostatnie 15. miejsce. Warto dodać, że kadra Orli na ten sezon składa się z bardzo młodych piłkarzy. Średnia wieku drużyny zgłoszonej to tegorocznych rozgrywek nie przekracza…20 lat!

W wyraźnym kryzysie jest także Rawia, która po trzech kolejnych zwycięstwach w następnych meczach zanotowała remis i dwie porażki w tym ostatnią 3:4 na własnym stadionie z drużyną z Racotu. Bramki dla Rawii w tym meczu zdobyli Maciejewski, Pijanowski i Łoskot. Jak podkreślał po tym meczu trener Jerzy Radojewski kluczem do porażki były błędy w obronie i fakt, że Rawia cały mecz musiała „gonić wynik”. Zła gra rawiczan w ostatnich meczach ma swoje odzwierciedlenie w tabeli. Po tym jak rawicka drużyna przez moment była jej vice-liderem obecnie podopieczni trenera Radojewskiego zajmują w niej 10. miejsce zdobywając jak dotąd 10 punktów.

Biorąc pod uwagę formę obu drużyn od początku sezonu więcej atutów jest po stronie piłkarzy z Rawicza, którzy zdobywają punkty a przede wszystkich gole. Orla z pewnością będzie chciała dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Jak wiemy też derby rządzą się swoimi prawami dlatego zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Jego początek w sobotę 29 września o godzinie 16:00. 

 

Pin It on Pinterest

Shares