Tym razem w niedzielę mecz 11. kolejki Ligi Międzyokręgowej rozegrają piłkarze Rawii. W Gostyniu zmierzą się z miejscową Kanią.

Obie drużyny w ostatnim czasie nie potrafią ustabilizować swojej formy i słabsze mecze przeplatają lepszymi, lecz tylko w przypadku Rawii ma to swoje odzwierciedlenie w tabeli. Kania w poprzedniej kolejce przegrała w Poznaniu z drużyną Wiary Lecha 3:0. Po tym meczu podopieczni trenera Rafała Pospiecha z 18 zdobytymi punktami i bilansem bramkowym 18-12 zajmują w ligowej tabeli 4. miejsce z niewielką stratą do ligowego podium.

Po serii słabszych meczów nareszcie przełamała się Rawia. Rawiczanie, którzy od 29 sierpnia pozostawali bez zwycięstwa w lidze w poprzedniej kolejce wywalczyli komplet punktów. Przy Spokojnej niebiesko-biało-czerwoni po celnym strzale z rzutu karnego etatowego wykonawcy Mateusza Pijanowskiego pokonali Orkan Chorzemin 1:0. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale doskonałe sytuacje zmarnowali m.in. Arkadiusz Wąchała i wspomniany już Pijanowski. Triumf ten nie poprawił ligowej lokaty Rawii. Piłkarze trenera Jerzego Radojewskiego z bilansem bramkowym 15-13 i 14 punktami nadal zajmują 11. miejsce.

Do niedzielnego starcia w roli faworyta przystąpi drużyna z Gostynia. Rawia może jednak sprawić niespodziankę a kluczem do niej może być postawa rawickiej defensywy oraz osoba najlepszego jak dotąd strzelca Mateusza Pijanowskiego. Początek meczu Kania Gostyn – Rawia RAWAG Rawicz w niedzielę 14 października o godzinie 14:00. 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares