Ciężkie zadanie czeka piłkarzy Rawii w 12. kolejce Ligi Międzyokręgowej. Ich rywalem będzie bowiem aktualny lider ligowej tabeli – Pogoń Lwówek.

Drużyna Pogoni to jedyny zespół, który w tym sezonie nie doznał porażki i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jedynymi zespołami, które zdołały urwać punkty drużynie ze Lwówka były PKS Racot (1:1) i GKS Dopiewo 0:0. W poprzedniej kolejce Pogoń w meczu na szczycie Ligi Międzyokręgowej wygrała na własnym boisku z Wiarą Lecha Poznań 2:1. Niebiesko-żółci z dorobkiem 29 punktów przewodzą ligowej tabeli. Pogoń może także pochwalić się najszczelniejszą defensywą w lidze. Drużyna ta straciła jak dotąd tylko 6 goli a sama 28 razy pokonywała bramkarzy rywali.

Rawia, która ostatnio znów prezentuje się całkiem dobrze w poprzedniej kolejce sprawiła swoim kibicom niespodziankę, pokonując na wyjeździe wyżej notowaną Kanię Gostyń aż 4:0. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się Oskar Maciejewski, Arkadiusz Wąchała i dwukrotnie Mateusz Pijanowski. Niebiesko-biało-czerwoni już niejednokrotnie pokazywali, że są wstanie toczyć wyrównane pojedynki z teoretycznie silniejszymi rywalami. W ligowej tabeli podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego z 17 zdobytymi punktami zajmują 9. miejsce. Rawiczanie legitymują się bilansem bramkowym 19:13.

Sobotni mecz będzie także pojedynkiem dwóch czołowych napastników ligi. Po stronie gości przewodzi Damian Kozłowski, który z 16 bramkami jest jak dotąd najskuteczniejszym strzelcem całej ligi. W Rawiczu z pewnością liczą na autora 7 trafieńMateusza Pijanowskiego. Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Pogoń Lwówek w sobotę 20 października o godzinie 15:00. Stadion przy ul.Spokojnej.

 

Pin It on Pinterest

Shares