Przed piłkarzami występującymi w Lidze Międzyokręgowej ostatnia kolejka rundy jesiennej. Rawicka Rawia w 15. serii gier zagra na wyjeździe z Gromem Plewiska.

Sobotni mecz będzie pojedynkiem drużyn zajmujących miejsca w dolnej części tabeli. Grom otwiera jej dolną połówkę zajmując 9. miejsce. Piłkarze z Plewisk w poprzedniej kolejce przegrali w Poznaniu z Wiarą Lecha 2:0. Była to dla nich trzecia porażka z rzędu. Po raz ostatni Grom zgarnął komplet punktów 13 października pokonując Koronę Piaski 1:0. W dotychczasowych meczach niebiesko-biali wywalczyli 19 punktów. Spadkowicz z IV ligi wielkopolskiej legitymuje się obecnie bilansem bramkowym 22:14.

Rawiczanie, którzy obecnie znajdują się w wyraźnym dołku od trzech spotkań nie potrafią pokonać swoich rywali. Martwić może zwłaszcza liczba traconych goli. W przegranych ostatnio meczach Rawia straciła ich aż 10. W poprzedniej kolejce lepsza od niebiesko-biało-czerwonych okazała się Korona Piaski, która triumfowała przy Spokojnej 1:4. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w tym meczu Patryk Biegała. Podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego w ligowej tabeli z 17 punktami zajmują 11. miejsce, co jak na drużynę, która miała walczyć o czołowe lokaty i była nawet vice- liderem jest sporym zawodem. Bilans bramkowy rawiczan to 22:23.

Wiemy już że nadchodząca kolejka nie będzie ostatnią w tym roku. Za tydzień bowiem awansem zostanie rozegrana 16. kolejka a więc inauguracyjna rundy wiosennej. Jutro jednak obie drużyny powalczą o dobre zamknięcie zmagań w rundzie jesiennej.

Początek meczu Grom Plewiska – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę 10 października o godzinie 14:00.

 

 

Pin It on Pinterest

Shares