W ubiegłym tygodniu drużyny występujące w Lidze Międzyokręgowej zakończyły rundę jesienną. Jutro natomiast po raz ostatni w tym roku wybiegną na ligowe boiska.

Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych WZPN zadecydował o tym, że na zakończenie grania w tym roku drużyny rozegrają awansem inauguracyjną kolejkę rundy wiosennej. Drużyna Rawii zagra na wyjeździe z GKS-em Dopiewo. Spadkowicz z północnej grupy IV ligi wielkopolskiej w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość drużny Wiary Lecha Poznań i przegrał na swoim terenie 1:2. Żołto – niebiescy w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów zajmują 6. miejsce. Podopieczni trenera Tomasza Chojnickiego legitymują się bilansem bramkowym 23:12.

Rawia po serii słabszych meczów w poprzedniej kolejce nareszcie zagrała dobre spotkanie i niespodziewanie pokonała na wyjeździe Grom Plewiska 2:0. Bramki dla rawiczan w tym meczu zdobyli obrońcy – Tomasz Siniecki i Tomasz Skrzypczak. Zwycięstwo to dało niebiesko-biało-czerwonym awans na 9. miejsce w tabeli. Podopieczni Jerzego Radojewskiego zdobyli jak dotąd 20 punktów. Ich bilans bramkowy to 24:23.

Drużyny te zmierzyły się ze sobą na inaugurację sezonu 2018/2019. Wówczas mecz rozegrany przy Spokojnej zakończył się zwycięstwem gości 2:0.  Początek meczu GKS Dopiewo – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę 17 listopada o godzinie 13:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares