Coś co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Po fantastycznym rewanżowym meczu z Portugalią reprezentacja Polski do lat 21 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2019! Udział w tym sukcesie ma także obecny napastnik Jagiellonii  Białystok Karol Świderski.

W pierwszym meczu rozegranym w ubiegły piątek w Zabrzu podopieczni Czesława Michniewicza mimo dobrej gry i kilku sytuacji bramkowych przegrali 0:1. W 77. minucie tego meczu na boisku pojawił się wychowanek Rawii – Karol Świderski, który zmienił Dawida Kownackiego.

We wtorkowym rewanżu w Chaves popularny „Świder” znów usiadł na ławce rezerwowych. Tym razem jednak młodzi Biało-Czerwoni kompletnie zaskoczyli faworyzowanych gospodarzy i już w 8. minucie po trafieniach Krystiana Bielika i Dawida Kownackiego prowadzili 2:0. W dalszej części meczu atakowali Portugalczycy jednak po jednej z kontr składną akcje wykończył Sebastian Szymański i do przerwy było 3:0 dla Polski. W drugiej połowie przeważali gospodarze, ale zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. W 90. minucie na placu gry pojawił się Karol Świderski, który znów zmienił popularnego „Kownasia”.

Polska – Portugalia 0:1

Portugalia – Polska 1:3

w dwumeczu 2:3 / awans Polska

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną latem 2019 roku na boiskach we Włoszech i San Marino.