Po serii gier sparingowych przed piłkarzami występującymi w Lidze Międzyokręgowej pierwsza ligowa kolejka w tym roku. W meczu 17. kolejki Rawia RAWAG Rawicz zmierzy się na własnym stadionie z Drużyną Wiary Lecha.

Nie będzie to jednak całkowita inauguracja rundy wiosennej. 16. kolejkę rozegrano bowiem jeszcze w ubiegłym roku. Rawia przegrała wówczas na wyjeździe z GKS Dopiewo 1:0 a Wiara Lecha w meczu rozegranym 16 marca podzieliła się punktami z Akademią Reissa Poznań remisując 2:2.

Rawiczanie do rundy wiosennej przystąpią z 10. miejsca w tabeli co w rawickim środowisku piłkarskim jest niespodzianką in minus. W dotychczas rozegranych meczach Rawia wywalczyła 20 punktów. Co ciekawe niebiesko – biało – czerwoni legitymują się takim samym bilansem zarówno u siebie jak i w meczach wyjazdowych: 3 wygrane, 1 remis i 4 porażki. W okresie przygotowawczym drużyna prowadzona przez Jerzego Radojewskiego rozegrała siedem sparingów. Zwycięstwami zakończyły się mecze ze Spartą Miejska Górka (2:1), Piastem Żmigród (2:1), Ruchem Bojanowo (1:0) i Piatem Kobylin (3:2). Lepsze od drużyny z Rawicza okazały się natomiast Wiwa Goszcz (2:5), Piast Poniec (0:1) i Odra Ścinawa (0:4).

Drużyna z Poznania po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli z niewielką stratą do liderującej Pogoni Lwówek, co zwiastować może, że do ostatniej kolejki trwać będzie walka o to, która z drużyn wywalczy awans do IV ligi. Jesienią „Kibole” wywalczyli na boisku 34 punkty (drużyna ze Lwówka ma ich w dorobku 39). W okresie przygotowawczym DWL prowadzona przez trenera Jarosława Wróblewskiego rozegrała pięć spotkań kontrolnych. Drużyna z Poznania pokonała Lechię Kostrzyn (3:0), Orkan Objezierze (4:2), Przemysława Poznań (4:2) i Meblorz Swarzędz (3;0). Ich porażką zakończył się natomiast mecz z Kotwicą Kórnik (0:6).

W jesiennym meczu między tymi zespołami DWL wygrała u siebie 3:0. Rawia po czerwonej kartce dla Mariusza Molki od 64 minuty grała w osłabieniu. Początek sobotniego meczu na stadionie przy ul.Spokojnej o godzinie 15:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares