Tydzień po meczu z Drużyną Wiary Lecha Rawia zmierzy się z drugą drużyną z Poznania występującą w Lidze Międzyokręgowej. W 18. serii spotkań jej rywalem będzie Akademia Reissa. 

Obie drużyny nie mogą być zadowolone z tego jak zainaugurowały rundę rewanżową. Piłkarze z Poznania w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z niżej notowanym Orkanem Chorzemin. Dla drużyny goniącej ligową czołówkę na pewno nie jest to satysfakcjonujący wynik. W ligowej tabeli Akademia Reissa z 30 zdobytymi punktami i bilansem bramkowym 31:19 zajmuje 5. miejsce, tracąc jeden punkt do Kanii Gostyń i trzy do Płomienia Przyprostynii.

Rawia w ubiegłym tygodniu nie miała wiele argumentów w meczu z vice – liderem tabeli Wiarą Lecha i przegrała przy Spokojnej aż 1:4. Honorowego gola dla rawiczan w drugiej połowie, w której gospodarze mieli delikatną przewagę zdobył Tomasz Wawrzyniak. Drużyna Jerzego Radojewskiego, która stara się gonić wyprzedzające je drużyny musi jednocześnie uważać na grupę pościgową    ( tuż za nią są Orkan Chorzemin, Korona Piaski i Pogoń Śmigiel). Niebiesko – biało – czerwoni w ligowej tabeli zajmują 10. miejsce a w ich dorobku jest 20 punktów. Bilans bramkowy Rawii to 25:28.

Goście z Rawicza z pewnością będą chcieli powtórzyć w Poznaniu wynik z rundy jesiennej. Wówczas w meczu 3. kolejki po bramkach Cezarego Lorenca, Piotra Łoskota i Tomasza Wawrzyniaka ograli u siebie ARP 3:0. Gospodarze za to postarają się udowodnić, że remis w poprzedniej kolejce był wypadkiem przy pracy.

Początek sobotniego meczu w Poznaniu o godzinie 16:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares