Po dwóch wyjazdach z rzędu w najbliższą sobotę piłkarze Rawii powrócą na swój stadion. Ich rywalem w meczu 20. kolejki Ligi Międzyokręgowej będzie Pogoń Śmigiel.

Terminarz rundy wiosennej ułożył się dla rawiczan tak, że po domowej inauguracji kolejne dwa mecze drużyna z Rawicza rozegrała w „delegacji”. Ku zaskoczeniu wielu kibiców były to udane wyjazdy. Zakończyły się one dwoma zwycięstwami – a Akademią Reissa 3:2 i w poprzedniej kolejce w Krzywiniu 2:1. Zwłaszcza w pojedynku z Promieniem drużyna Jerzego Radojewskiego pokazała charakter i wolę walki. Mimo, że do przerwy prowadzili gospodarze to po zmianie stron Rawia za sprawą skutecznych ostatnio Mateusza Pijanowskiego i Mariusza Molki przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Te dwa zwycięstwa pozwoliły niebiesko-biało-czerwonym z dorobkiem 26. punktów awansować na 9. miejsce w tabeli i zmniejszyć stratę do drużyn będących przed nimi.

Sobotni rywal Rawii – Pogoń Śmigiel na wiosnę zanotował dwa zwycięstwa i porażkę. Zwłaszcza triumf w poprzedniej kolejce można uznać za niespodziankę. Biało-zieloni pokonali bowiem na swoim terenie walczącą o awans do IV ligi Wiarę Lecha 1:0. Zwycięstwo to zapewnili sobie zdobywając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez Piotra Łuczaka z 20 zdobytymi punktami zajmuje 13. miejsce, ale jak ostatnio pokazała potrafi wygrać z każdym.

Kibiców w Rawiczu może martwić fakt, że Rawia ostatni mecz przy Spokojnej wygrała w 10. kolejce! Wówczas 6 października pokonała Orkan Chorzemin 1:0. Od tego momentu u siebie rawiczanie nie zdobyli nawet punktu. Wydaje się, że sobotni mecz może być dobą okazją na przełamanie tej niemocy. Jesienny mecz pomiędzy tymi drużynami rozegrany w Śmiglu zakończył się triumfem Rawii 3:0. Dwie bramki dla gości zdobył Mateusz Pijanowski a wynik ustalił Patryk Biegała.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Pogoń Śmigiel w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 15:00.

 

.

Pin It on Pinterest

Shares