Ciężkie zadanie czeka piłkarzy Rawii w najbliższym meczu ligowym. Ich rywalem w sobotnim meczu 22. kolejki Ligi Międzyokręgowej będzie Płomień Przyprostynia.

Kolejny ligowy rywal rawiczan to drużyna znajdująca się w ligowej czołówce. Płomień w dotychczasowych wiosennych meczach tylko raz schodził w boiska pokonany. Jeden mecz zakończył remisem a trzy razy drużyna ta wygrała swoje mecze. Jedno z tych zwycięstw piłkarze z Przyprostynii odnieśli w poprzedniej kolejce, w której pokonali na własnym stadionie Wiarę Lecha Poznań 2:0. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Piotra Cenina z 40 punktami zajmuje wysokie 4. miejsce z małą stratą do będących wyżej w tabeli Kanii Gostyń (40 punktów) i Wiary Lecha (43 punktów).

Rawia RAWAG w poprzedniej kolejce mimo, że była drużyną prowadzącą grę i miała przewagę przegrała na wyjeździe z Lipnem Stęszew 1:0. Była to druga porażka z rzędu drużyny, która wciąż nie może ustabilizować swojej formy i potrafi wygrywać kilka spotkań z rzędu by potem mieć problem ze zdobyciem punktów. Rawia ma także problem z punktowaniem na swoim stadionie. Po raz ostatni rawiczanie ligowe punkty przy Spokojnej zdobyli…6 października. W ligowej tabeli niebiesko-biało-czerwoni od kilku kolejek balansują jej połowie. Obecnie podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego z 26 punktami zajmują 10. miejsce.

W jesiennym meczu między tymi drużynami w Przyprostynii gospodarze wygrali 2:0 strzelając bramki w 4. i 18. minucie meczu. Teraz przed Rawią szansa na rewanż. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ale rawiczanie już niejednokrotnie potrafili pokonać teoretycznie lepsze zespoły.

Początek sobotniego meczu na stadionie przy ul. Spokojnej o godzinie 16:00.