Liga Międzyokręgowa nie zwalnia tempa. W świąteczną środę rozegrana zostanie 23. kolejka ligowych zmagań. Rawicka Rawia zagra na wyjeździe z PKS Racot.

Jeszcze nie opadły emocje związane z weekendową kolejką a już 1 maja piłkarze po raz kolejny wybiegną na boiska, by walczyć o ligowe punkty. W Racocie opromieni triumfem nad Wiarą Lecha piłkarze PKS -u podejmą chaotyczną w tym sezonie Rawię RAWAG. Gospodarze w rundzie wiosennej prezentują się znakomicie i ponieśli tylko jedną porażkę (1:2 z Pogonią Lwówek), zanotowali jeden remis a cztery mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść. W poprzedniej kolejce drużyna prowadzona przez Dawida Dominiczaka wygrała w Poznaniu 2:1. W ligowej tabeli PKS z 42 punktami zajmuje 5. miejsce. Tyle samo punktów ma Kania a Wiara Lecha i Płomień mają na swoim koncie po 43 punkty. Bilans bramkowy drużyny z Racotu to 45:28.

Rawia w poprzedniej kolejce po raz kolejny przegrała spotkanie na swoim stadionie. Tym razem punkty ze Spokojnej wywiózł Płomień Przyprostynia, który triumfował 3:1. Mimo kilku dobrych okazji jedynego gola dla rawiczan strzelił Piotr Łoskot, który w 8. minucie zachował się przytomnie w polu karnym i strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza gości doprowadzając do wyrównania. W ligowej tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego zajmuje 11. miejsce. Niebiesko-biało-czerwoni zdobyli jak dotąd 26 punktów. Tyle samo punktów ma będąca pozycję wyżej Korona Piaski a goniące drużynę z Rawicza Pogoń Śmigiel i Lipno Stęszew mają odpowiednio  24 i 23 punkty. Bilans bramkowy Rawii to 31:37.

Jesienny mecz tych zespołów obfitował w dużą liczbę strzelonych goli i zakończył się triumfem gości 4:3. Bramki dla Rawii zdobyli wówczas Oskar Maciejewski, Mateusz Pijanowski i Piotr Łoskot. Początek środowego meczu w Racocie o godzinie 16:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares