W Wielką Sobotę rozegrana zostanie 21. kolejka Ligi Międzyokręgowej. Tym razem Rawia zagra na wyjeździe z Lipnem Stęszew.

Dla obu drużyn sobotnia rywalizacja będzie okazją na poprawę humorów. Obie jedenastki przegrały bowiem swoje poprzednie ligowe mecze. Lipno, które na wiosną zwycięstwa przeplata porażkami w ostatniej kolejce przegrało w Poznaniu z Wiarą Lecha 5:0. Drużyna za Stęszewa w ligowej tabeli zajmuje 14. miejsce z wydaje się bezpieczną przewagą nad Orlą Jutrosin i Starymi Oborzyskami. Podopieczni trenera Adama Łukowskiego zdobyła jak dotąd 19 punktów. Warto dodać, że piłkarzami tego klubu są byli piłkarze m.in. Lecha, Cracovii, Arki czy Ruchu Chorzów – Michał Goliński i Maciej Scherfchen.

Rawia po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w poprzedniej kolejce wróciła na swoje boisko i … przegrała. Tym razem komplet punktów ze Spokojnej wywiozła Pogoń Śmigiel, która wygrała 2:0. Rawia tym samym przedłużyła okres w którym nie zdobyła ligowych punktów w domowym meczu.  Nie zmieniła się natomiast sytuacja w tabeli niebiesko-biało-czerwonych. Drużyna Jerzego Radojewskiego nadal z 26 punktami zajmuje 9. miejsce. Zwycięstwo w Stęszewie może dać rawickiej drużynie awans o jedno miejsce w tabeli.

Jesienny mecz pomiędzy Rawią a Lipnem zakończył się bezbramkowym remisem. Początek sobotniego meczu w Stęszewie o godzinie 16:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares