Już tylko pięć kolejek pozostało do zakończenia zmagań w Lidze Międzyokręgowej. W 26. serii gier w Rawiczu dojdzie do derbowego starcia Rawii RAWAG z Kanią Gostyń.

Obie drużyny w ostatniej fazie sezonu mają inne cele. Kania wciąż ma szansę na awans do IV ligi, ale do tego oprócz swoich zwycięstw potrzebuje także korzystnych rezultatów meczów obecnego lidera – Pogoni Lwówek. Rawia natomiast skupia się na tym, aby ostatnich meczach sezonu zaprezentować się jak najlepiej i pokazać, że stać ją na dobrą grę i wygrywanie meczów.

W poprzedniej kolejce drużyna z Gostynia na własnym boisku rywalizowała z Wiarą Lecha. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem. Na szczęście dla Kanii swój mecz zremisował także lider z Lwówka. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Rafała Pośpiecha z dorobkiem 49 punktów zajmuje 2. miejsce. Do Pogoni biało-niebiesko-biali tracą 9 punktów. Tyle samo punktów mają natomiast Płomień i PKS Racot a punkt mniej Wiara Lecha. Bilans bramkowy Kanii to 43:23.

Rawia w poprzedniej kolejce wybrała się na mecz do Chorzemina. Po raz kolejny rawiczanie musieli gonić swojego rywala, ale tym razem po golu straconym w doliczonym czasie gry przegrali 3:2. Wcześniej dwie bramki starty odrobili Stanisław Kołeczko i Piotr Łoskot. W ligowej tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego z 30 punktami zajmuje 11. miejsce. Punkt mniej ma wspomniany Orkan Chorzemin. W dotychczasowych meczach rawiczanie strzelili 41 goli a stracili 43.

W jesiennym meczu między tymi zespołami dość niespodziewanie górą była Rawia. Po dwóch trafieniach Mateusza Pijanowskiego i golach Arkadiusza Wąchały i Oskara Maciejewskiego goście z Rawicza wygrali 4:0. Teraz triumf niebiesko-biało-czerwonych także byłby niespodzianką. W Rawiczu z pewnością liczą na skutecznego ostatnio Stanisława Kołeczko (4 bramki w 3 meczach) i Piotra Łoskota.

Mecz Rawii z Kanią z powodu odbywającego się w weekend w Rawiczu 24 RAWICKIEGO FESTIWALU SPORTU rozegrany zostanie w piątek 17 maja. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares