W niedzielę 12 maja o kolejne ligowe punkty powalczy Rawia RAWAG. Jej rywalem w wyjazdowym meczu 25. kolejki Ligi Międzyokręgowej w Chorzeminie będzie miejscowy Orkan.

Obie drużyny od kilku kolejek mają spokojną i klarowną sytuację. Nie liczą się w walce o awans. Nie grozi im także spadek do „okręgówki”. W poprzedniej serii gier zarówno Orkan jak i Rawia powiększyły swoje dorobki punktowe. Drużyna z Chorzemina podzieliła się punktami w wyjazdowym meczu z Drużyną Wiary Lecha – mecz zakończył się wynikiem 1:1 a wynik tego meczu dla Orkanu otworzył Sławomir Pukacki. W ligowej klasyfikacji niebiesko-biali zajmują 11 miejsce. Piłkarze tego klubu zgromadzili jak dotąd 26 punktów. Tyle samo punktów ma jednak będące lokatę niżej Lipno Stęszew. Orkan legitymuje się bilansem bramkowym 35:46.

Rawia w poprzedniej kolejce nareszcie odniosła domowe zwycięstwo. Było ono także bardzo okazałe, ponieważ na Spokojną przyjechała zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Orla Jutrosin. Rawiczanie pewnie wygrali 5:0. Dwa trafienia w tym meczu zanotował Stanisław Kołeczko a po jednym Piotr Łoskot, Kacper Jarus i Sebastian Orłowski. Po tym meczu niebiesko-biało-czerwoni awansowali w tabeli na 9. miejsce. Mają w dorobku 30 punktów. Taką samą zdobycz mają będący na pozycji niżej piłkarze z Plewisk. Punkt więcej mają natomiast piłkarze Promienia Krzywiń. Drużyna Jerzego Radojewskiego legitymuje się bilansem bramkowym 39:40.

Jesienne starcie tych drużyn rozegrane w Rawiczu zakończyło się skromnym triumfem gospodarzy 1:0. Zwycięstwo Rawii skutecznym strzałem z rzutu karnego zapewnił Mateusz Pijanowski. Początek niedzielnego meczu o godzinie 16:00.

 

 

Pin It on Pinterest

Shares