Przed piłkarzami z Rawicza ciężkie zadanie. Ich kolejnym rywalem będzie bowiem Pogoń Lwówek.

Drużyna Pogoni to bowiem obecny lider tabeli, który wydawało się jest na najlepszej drodze do awansu na IV – ligowe boiska. W ostatnim czasie piłkarze ze Lwówka zaczęli gubić punkty i ich awans wcale nie jest przesądzony. W poprzedniej kolejce Pogoń przegrała z Wiarą Lecha 1:0 a więc drużyną, która także walczy o przepustkę szczebel wyżej. W ligowej tabeli tabeli niebiesko-żółci z dorobkiem 58 punktów zajmują pozycję lidera, ale drugi Płomień Przyprostynia traci do nich 6 punktów. Do ostatniej kolejki walczyć będą także DWL i PKS Racot, które mają odpowiednio 51 i 50 punktów.

Rawia w poprzedniej kolejce pozytywnie zaskoczyła swoich fanów i odniosła drugie z rzędu domowe domowe zwycięstwo. Tym razem rawiczanie po bramkach Tomasza Wawrzyniaka i Mateusza Pijanowskiego pokonali wyżej notowaną Kanię Gostyń 2:1. Komplet punktów zdobyty w derbowym spotkanie nie poprawił jednak pozycją, którą Rawia zajmuje w tabeli. Wyniki innych pojedynków potoczyły się tak, że podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego nadal plasują się na 11. miejscu w tabeli. W ich dorobku są natomiast 33 punkty. Taką samą liczbę punktów ma Korona Piaski a punkt więcej zdobyli piłkarze Gromu Plewiska.

Analizując obecnego lidera tabeli trzeba spojrzeć na dwa aspekty. Drużyna ta w całym sezonie straciła zaledwie 17 goli co jest najlepszym wynikiem w grupie II Ligi Międzyokręgowej. Drugi mocny punkt Pogoni to jej najlepszy strzelec – napastnik Damian Kozłowski zdobył w tym sezonie już 27 bramek!

Jesienny mecz pomiędzy Rawią a Pogonią zakończył się triumfem tych drugich, którzy wywieźli ze Spokojnej komplet punktów wygrywając 3:0. Początek sobotniego meczu o godzinie 14:00.

fot. Wojciech Kręcki / Groundhopping WLKP.

 

Pin It on Pinterest

Shares