Dwie ligowe kolejki pozostały do zakończenia rywalizacji w Lidze Międzyokręgowej w sezonie 2018/2019. Na ostatni mecz wyjazdowy Rawia uda się do Piasków a jej rywalem będzie tamtejsza Korona. 

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli i zajmują miejsca w jej dolnej połowie. Zarówno Korona jak i Rawia są pewne swojego utrzymania w lidze, choć apetyty zwłaszcza u tych drugich sięgały powrotu do IV ligi. W lepszych nastrojach do sobotniego meczu przystąpią rawiczanie. Drużyna ze Spokojnej w poprzedniej kolejce pokonała u siebie pogodzoną ze spadkiem ekipę ze Starych Oborzysk 4:1. O triumfie Rawii przesądziły bramki zdobyte przez Tomasza Wawrzyniaka, Piotra Łoksota, Bartosza Materkowskiego i Mateusza Pijanowskiego. W ligowej tabeli podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego z dorobkiem 36 punktów zajmują 10. miejsce i w przypadku zdobycia kompletu punktów mogą awansować o jedna lokatę.

Wyższość rywala w poprzedniej kolejce musiała uznać Korona. Drużyna z Piasków przegrała bowiem wyjazdowy mecz z Wiarą Lecha Poznań 4:1 a honorową bramkę dla najbliższego rywala Rawii zdobył Dawid Cubal, W ligowej tabeli drużyna, której trenerem jest Grzegorz Posikata z 33 wywalczonymi punktami zajmuje 12. miejsce i w przypadku triumfu ma szansę aby wspiąć się w ligowej tabeli o dwa miejsca.

Jesienny mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się triumfem gości 1:4. Jedyną dla gospodarzy bramkę w tym meczu zdobył Patryk Biegała. Przed Rawią więc szansa na rehabilitację, zwłaszcza że w ostatnich meczach spisuje się ona całkiem dobrze. Początek sobotniego meczu w Piaskach o godzinie 17:00.

fot. Wojciech Kręcki / Groundgopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares