Drugi sparing rozegrali w środowe popołudnie piłkarze Rawii. Tym razem lepsza od gospodarzy okazał się Wiwa Goszcz, która wygrała 2:1.

Beniaminek IV ligi dolnośląskiej to kolejna drużyna, która sprawdziła formę Rawii przed startem nowego sezonu. Goście od początku meczu utrzymywali się przy piłce i po niespełna kwadransie wyszli na prowadzenie. Piłkarz Wiwy minął w polu karnym dwóch obrońców drużyny gospodarzy i pewnym strzałem pokonał Michała Wolnego. Rawia także próbowała swoich sił ataku. Dobrze w środkowej linii boiska radził sobie Mariusz Molka a piłki umiejętnie rozprowadzał Patryk Biegała. Tuż przed przerwą po jednej z takich akcji piłkę na skrzydle otrzymał Seweryn Materkowski. Młody pomocnik Rawii zdecydował się na strzał i piłka wylądowała w bramce gości.

Po przerwie szkoleniowiec gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie a gra stała się wyrównana. Obie drużyny starały się przede wszystkim ćwiczyć warianty rozegrania akcji. Rawiczanie jednak nie ustrzegli się błędu. W 60 minucie meczu nastąpiła zmiana w bramce gospodarzy – między słupkami pojawił się Dominik Basa i już po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki po tym jak zawodnik gości wykorzystał błąd komunikacji bramkarza w linią obrony i przelobował goalkeppera Rawii. Szansę na wyrównanie wyniku mieli m.in. Mariusz Molka czy Tomasz Skrzypczak, ale ostatecznie goście dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

Rawia RAWAG Rawicz – Wiwa Goszcz 1:2

Rawia zagrała w składzie: Wolny, Basa – Woźniak, B.Materkowski, T.Skrzypczak, Lorenc, Orłowski, Molka, S.Materkowski, Walkowiak, Biegała, Kołeczko, testowany, Guliński, Świtała, T.Wawrzyniak, Marszałek

Kolejny sparing Rawia rozegra w najbliższą sobotę. Przy Spokojnej podejmie Orzeł Prusice. Początek meczu o godzinie 11:00.