Od wysokiej porażki piłkarze Rawii RAWAG Rawicz rozpoczęli serię meczów sparingowych przed rozpoczęciem nowego sezonu. W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Spokojnej lepsza okazała się występująca w IV lidze dolnośląskiej Odra Ścinawa, która wygrała 6:1.

Już początek meczu pokazał, że występujący w IV lidze goście poważnie potraktowali spotkanie z Rawią. Odra dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie okazje bramkowe. Wynik meczu otworzyli jednak gospodarze. Po jednej z akcji piłkę z połowy boiska wyprowadził Bartosz Materkowski, który na skrzydło zagrał do Mariusza Molki a ten w polu karnym znalazł Tomasza Wawrzyniaka i było 1:0 dla niebiesko – biało – czerwonych. Niestety później lepiej prezentowali się goście, którzy oprócz swoich akcji wykorzystywali także błędy rawickiej drużyny.

W drugiej połowie Jerzy Radojewski posłał do boju większą liczbę młodych wychowanków Rawii, którzy mieli okazję sprawdzić się na tle bardziej doświadczonych graczy ze Ścinawy. Swoje okazje do strzelenia gola mieli m.in. Szymon Świtała, Piotr Łoskot czy Cezary Lorenc ale kolejne trafienia notowali już tylko goście.

Rawia RAWAG Rawicz – Odra Ścinawa 1:6

Wyjściowy skład Rawii: Michał Wolny – B.Materkowski, A.Woźniak, D.Walkowiak, P.Wawrzyniak, S.Orłowski, M.Molka, C.Lorenc, S.Materkowski, T.Wawrzyniak, P.Biegała

grali także: J.Machowiak, S.Kołeczko, P.Łoskot, M.Kubeczka, Sz.Świtała, K.Guliński i M.Marszałek

Kolejny sparing Rawia rozegra w środę 24 lipca. Jej rywalem będzie Wiwa Goszcz. Początek meczu przy Spokojnej o 18:30.