Po dwóch miesiącach od zakończenia poprzedniego sezonu i po meczach sparingowych do walki o ligowe punkty wracają piłkarze występujący w V lidze. Rawia RAWAG Rawicz na inaugurację sezonu 2019/2020 przed własną publicznością zagra z GKS Dopiewo. 

W przerwie między sezonami dużo działo się nie tylko w poszczególnych drużynach ale także w siedzibie WZPN Poznań. Jedną z modyfikacji jest zmiana nazewnictwa ligi – Ligę Międzyokręgową zastąpiła V liga i pod taką nazwą prowadzone będą rozgrywki w tym sezonie.

Istotna zmiana zaszła także w drużynie z Dopiewa. Zarząd klubu, który poprzedni sezon ukończył na 6. miejscu na prośbę samego trenera nie przedłużył umowy z Tomaszem Chojnickim i rozpoczął poszukiwania zastępcy. Został nim Łukasz Berczyński i pod jego wodzą GKS Dopiewo rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. Drużyna ta rozegrała pięć meczów sparingowych. Dwa z nich zakończyły się triumfami żółto – niebieskich (Victoria Września 1:0 i Pogoń Lwówek 3:2). Tyle samo razy piłkarze z Dopiewa musieli uznać wyższość rywala (GKS Tarnovia 1:3 i TPS Winogrady 0:1) a mecz z Iskrą Szydłowo zakończył się wynikiem 3:3. Warto zwrócić tutaj uwagę na napastnika drużyny Przemysława Halasza, który w pięciu meczach sparingowych zdobył 7 goli.

Spore obawy co do inauguracji mogą mieć kibice w Rawiczu. Drużyna Jerzego Radojewskiego, który mimo zainteresowania kilku klubów ostatecznie pozostał na stanowisku szkoleniowca Rawii w okresie przygotowawczym przegrała wszystkie pięć meczów sparingowych. Pewnym usprawiedliwieniem dla drużyny może być fakt, iż rawiczanie mierzyli się z czterema zespołami z wyższej ligi. Formę drużyny sprawdziły bowiem występujące w IV lidze dolnośląskiej Odra Ścinawa (1:6), Wiwa Goszcz (1:2), Orzeł Prusice (1:2) i Sokół Wielka Lipa (0:5).a także przedstawiciel leszczyńskiej klasy okręgowej Sokół Chwałkowo (2:3). Rawia dodatkowo do nowego sezonu przystąpi bez najlepszego strzelca poprzedniej kampanii – Mateusza Pijanowskiego oraz Arkadiusza Wąchały, którzy zdecydowali się na zmianę klubów. W ich miejsce do zespołu ze Spokojnej dołączyli Kamil Cheba i Michał Skrzypczak.

Co ciekawe obie drużyny spotkały się także na inaugurację poprzedniego sezonu. Wówczas przy Spokojnej górą byli goście, którzy po bramkach Macieja Skowrońskiego i Dariusza Chandze wygrali 2:0.  Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – GKS Dopiewo w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie OSiR przy ul.Spokojnej.

 

Pin It on Pinterest

Shares