W niedzielny wieczór Rawia RAWAG Rawicz rozegra mecz 2. kolejki w V lidze. Jej rywalem będzie Drużyna Wiary Lecha.

Obie drużyny z pewnością nie są zadowolone z tego jak zaprezentowały się w inauguracyjnej kolejce sezonu 2019/2020. Drużyna z Poznania mimo, że z Akademią Reissa w 7. minucie prowadziła już 2:0 to ostatecznie mecz zakończyła remisem 3:3. Dublet dla ekipy Kiboli ustrzelił Dawid Kaczmarek a jedno trafienie dołożył Krzysztof Szenfeld. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez Jarosława Wróblewskiego z jednym punktem zajmuje 7. miejsce.

Także już 2:0 w swoim meczu prowadziła już Rawia RAWAG. Dwukrotnie bowiem sposób na bramkarza z Dopiewa znalazł Mariusz Molka. Druga połowa spotkania należała już jednak do gości, którzy wygrali 3:2. Nie jest to jednak wynik jaki widnieje w oficjalnych statystykach. Jak się bowiem okazało został on zweryfikowany jako walkower na korzyść GKS Dopiewo. Powodem takiej decyzji był błąd przy zgłoszeniu rawickiego piłkarza do rundy jesiennej. W ligowej tabeli podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego plasują się na 15. miejscu.

W poprzednim sezonie obie drużyny także zmierzyły się ze sobą w 2. kolejce. Wówczas zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Poznania, którzy wygrali 3:0. Niedzielny mecz rozpocznie się o wyjątkowej dla kibiców Lecha Poznań godzinie – 19:22 a więc symbolizującej datę powstania „Kolejorza”.