Smutna informacja dotarła do Naszego klubu. W niedzielę 8 września w wieku 86 lat zmarł Zbigniew Nowakowski, zasłużony piłkarz RKKS Kolejarz Rawicz, trener, działacz piłkarski Rawicza.

Jako zawodnik grał w latach 1948-65 w drużynie RKKS KOLEJARZ Rawicz. Po zakończeniu kariery piłkarskiej przez kilka sezonów szkolił młodzież w RKKS Kolejarz. Nie doczekał się jako zawodnik gry w połączonych Klubach KS RAVIA Rawicz z RKKS KOLEJARZ (MZKS Rawicz).

Na początku lat 90 dołączył do ambitnych działaczy wraz z którymi utworzyli Autonomiczną Sekcję Piłki Nożnej MKKS RAWIA która w 1993 tworzyła podwaliny awansu i utrzymania się przez 7 – lat drużyny piłkarskiej na poziomie – III – Ligi. W latach 2002 -2006 w ogromnym kryzysie sportowo – finansowym przejął funkcję Skarbnika Klubu. Między innymi przyczynił się do uratowania Klubu przed jego likwidacją, której widmo groziło. Pan Zbigniew był dla Klubu nietuzinkową Osobą, wiarygodny, odpowiedzialny, zorganizowany – na trwale zapisał się w historii rawickiego piłkarstwa.

Pogrzeb Zbigniewa Nowakowskiego odbędzie się w piątek 13 września 2019 na cmentarzu w Rawiczu. Piłkarze i działacze Rawii w tym samym dniu o godz. 18.00 oddadzą hołd zmarłemu Śp. Zbigniewowi Nowakowskiemu przed meczem 6. kolejki V ligi „RED BOX” z Orkanem Chorzemin.

Najbliższej Rodzinie Szczere Wyrazy Współczucie składa Zarząd KP RAWIA RAWAG Rawicz.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Na zdjęciu z 1950 roku Śp. Zbigniew Nowakowski stoi w górnym rzędzie – trzeci od lewej.

 

Pin It on Pinterest

Shares