Do derbowej rywalizacji dojdzie w sobotę w Rawiczu. W meczu 8. kolejki V ligi „RED BOX” Rawia RAWAG Rawicz zmierzy się z Krobianką Krobia. 

Wydaje się, że drużyna z Rawicza zaczyna łapać wiatr żagle. Rawia wygrała bowiem dwa ostatnie mecze ligowe ( w poprzedniej kolejce 2:1 w Racocie po golach Lorenca i Michała Skrzypczaka) i doskoczyła do ligowej czołówki. Co prawda w środę po porażce z Piastem Poniec odpadła z rywalizacji w Pucharze Polski, ale w Rawiczu skupiają się przede wszystkim na lidze. W tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego z 12 punktami zajmuje 5. miejsce. Wygrana w sobotę może zatem pozwolić rawiczanom na kolejny awans w zestawieniu.

Krobianka także będzie chciała w Rawiczu podtrzymać dobrą passę. Piłkarze z Krobii w poprzedniej kolejce po dwóch trafieniach Rafała Sarbinowskiego i golu Jędrzeja Gębiaka niespodziewanie pokonała w siebie Wiarę Lecha 3:1. Krobianka po tym jak w 1/8 finału Pucharu Polski pokonała Awdaniec Pakosław 2:1 zagra także w ćwierćfinale tych rozgrywek. Zespół, którego trenerem jest Dariusz Wiśniewicz w tabeli z 10 zdobytymi punktami zajmuje 8. miejsce.

Mecz Rawii z Krobianką będzie rywalizacją z podtekstami. W zespole z Krobii występuje bowiem trzech byłych graczy Rawii – Hubert Gill, Dorian Nawrot oraz Marcin Masełkowski. Szczególnie dwaj ostatni przez wiele sezonów stanowili o sile ataku drużyny ze Spokojnej i w jej barwach zdobywali wiele goli. Po raz ostatni zespoły te zmierzyły się ze sobą w sezonie 2014/2015. W Krobii po bramkach Jędrzeja Urbańskiego i Stanisława Kołeczko padł remis 1:1 a w Rawiczu gospodarze za sprawą Adriana Nawrota triumfowali 1:0. Wiele wskazuje na to, że kibice w sobotnie popołudnie mogą być świadkami strzeleckiej rywalizacji. Wśród gospodarzy prym wiodą jak dotąd Mariusz Molka – 5 goli i Michał Skrzypczak – 4 gole. Najlepszym strzelcem Krobianki jest autor 4 trafień – Marcin Masełkowski.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Krobianka Krobia w sobotę, 28 września o godzinie 17:00.

fot. Wojciech Kręcki / Groundhopping WLKP.

 

Pin It on Pinterest

Shares