W piątkowe popołudnie Rawia RAWAG Rawicz rozegra mecz 6. kolejki V ligi „RED BOX”. Rywalem drużyny Jerzego Radojewskiego będzie Orkan Chorzemin.

Pojedynek pomiędzy Rawią a Orkanem zapowiada się bardzo ciekawie. Obie drużyny jak dotąd zdobyły bowiem tyle samo punktów a rawiczanie w ligowej tabeli są jedną pozycję wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy. W poprzedniej kolejce swój mecz rozegrali jednak tylko piłkarze z Rawicza. Drużyna powadzona przez Jerzego Radojewskiego dość niespodziewanie uległa w Śmiglu miejscowej Pogonii 3:2 decydującą bramkę tracąc w 94. minucie. Wcześniej do siatki gospodarzy piłkę posłali Mariusz Molka i Tomasz Skrzypczak. W ligowej tabeli niebiesko – biało – czerwoni z dorobkiem 6 punktów zajmują 11. miejsce.

Drużyna Orkanu w poprzedniej kolejce pauzowała – jej mecz z Drużyną Wiary Lecha przełożono bowiem na 23 listopada. Piłkarze z Chorzemina w tym sezonie wygrali dwa mecze, ale dwa kolejne kończyły się ich porażkami. W 4. kolejce Orkan musiał uznać wyższość GKS-u Dopiewo i na wyjeździe przegrał aż 7:0. Wcześniej rywal Rawii przegrał na własnym stadionie z Gromem Plewiska 4:3. W ligowej tabeli niebiesko – biali z dorobkiem 6. punktów plasują się na 12. miejscu

Lepsze wspomnienia z ligowego meczu między tymi zespołami rozegranego w Rawiczu w poprzednim sezonie mają gospodarze. Rawia bowiem po bramce z rzutu karnego Mateusza Pijanowskiego pokonała Orkan Chorzemin 1:0. Tego zawodnika w rawickiej drużynie już nie ma, ale jest za to będący w dobrej formie Mariusz Molka, który w tym sezonie zdobył już 4 gole. W Rawiczu liczą, że piłkarz ten w piątek powiększy swój strzelecki dorobek.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Orkan Chorzemin w piątek, 13 września o godzinie 18:00 na stadionie OSiR przy ul.Spokojnej.

 

Pin It on Pinterest

Shares