Beniaminek rozgrywek, Lew Pogorzela będzie rywalem Rawii RAWAG w wyjazdowym meczu 13. kolejki V ligi. 

Wydaje się, że tak jak w poprzedniej kolejce, kiedy to Rawia mierzyła się z Lipnem Stęszew, także do rywalizacji z drużyną z Pogorzeli rawiczanie przystąpią w roli faworyta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Lew na własnym stadionie to zespół, który potrafi urwać punkty potencjalnym faworytom. Przekonał się o tym m.in Płomień Przyprostynia, który uległ w Pogorzeli 0:1. Ostatnie kolejki są jednak dla podopiecznych trenera Michała Roszaka dość trudne. W poprzedniej kolejce Lew przegrał wyjazdowe starcie z Drużyną Wiary Lecha 3:0 a ostatnie zwycięstwo w lidze beniaminek zanotował w 6. kolejce, kiedy to pokonał Patrię Buk 4:2. W ligowej tabeli żółto – czerwono – czarni z dorobkiem 13 punktów zajmuje 13. miejsce (tuż nad strefą spadkową).

Na drugim biegunie tabeli znajdują się rawiczanie. Rawia w poprzedniej kolejce nie bez problemów pokonała u siebie Lipno Stęszew. Bramkę na wagę kompletu punktów w końcówce meczu zdobył Seweryn Materkowski. Drużyna z Rawicza to jedno z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu, ale także ekipa, która potrafi zarówno skutecznie zagrać przeciwko mocnemu rywalowi by później zagrać słabe spotkanie z drużyną z dołu tabeli. Podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego z 21 zdobytymi punktami zajmują w tabeli 4. miejsce. Co ciekawe niebiesko – biało – czerwoni żadnego z dotychczas rozegranych meczów nie zakończyli remisem.

Po raz ostatni Lew i Rawia w meczach ligowych mierzyły się ze sobą w sezonie…2007/2008. Wówczas obie jedenastki rywalizowały ze sobą w ! grupie klasy A. Oba pojedynki zakończyły się zdecydowanymi triumfami Rawii. W Pogorzeli rawiczanie triumfowali 5:1 – do siatki gospodarzy trafiali wówczas Dutkowski, Masełkowski, Izydorczak, Stochaj i Kołeczko. Przy Spokojnej Rawia wygrała aż 10:0. Hat – trickiem popisał się wtedy Izydroczak, dublety zanotowali Gubański i Leciejewski a po jednym golu zdobyli Chudy, Dutkowski i Stochaj.

Początek meczu AGRO – TOM Lew Pogorzela – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 2 listopada o godzinie 14:00.

fot. Wojciech Kręcki / Groundhopping WLKP.

 

Pin It on Pinterest

Shares