Lipno Stęszew będzie rywalem Rawii RAWAG Rawicz w meczu 12. kolejki V ligi. Patrząc na tabelę faworytem wydają się być miejscowi.

Miejsce w tabeli nie zawsze jednak odzwierciedla formę, w jakiej obecnie znajduje się drużyna i żadnego przeciwnika nie można lekceważyć. Wiedzą o tym piłkarze Rawii, którym zdarzało się już tracić punkty w konfrontacjach ze słabszymi drużynami. Najbliższy rywal rawickiego zespołu – Lipno – w poprzedniej kolejce po wyrównanym meczu zremisował na własnym stadionie z Wiarą Lecha 2:2 a bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Goliński oraz Alan Czekała. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Kaliszana z 12 punktami zajmuje 13. miejsce. Analizując grę zespołu ze Stęszewa trzeba wspomnieć o dwóch piłkarzach, których nazwiska zna większość kibiców śledzących rozgrywki rodzimej ekstraklasy. W drużynie tej występują bowiem 38 – letni Michał Goliński, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Warty Poznań, Cracovii Kraków oraz Zagłębia Lubin oraz 40 – letni Maciej Scherfchen mający za sobą grę w takich klubach jak Ruch Chorzów, Arka Gdynia, Warta Poznań i Lech Poznań. Obaj mimo swojego wieku nadal prezentują całkiem dobry poziom i stanowią o sile Lipna.

Rawia swojego poprzedniego meczu nie zaliczy do udanych. Osłabiona kontuzjami i absencjami niektórych piłkarzy przegrała w Gostyniu z Kanią 3:0, choć miała swoje okazje do zdobycia goli. W meczu tym zabrakło jednak skuteczności po bramką przeciwnika, W pojedynku z zespołem z powiatu gostyńskiego kolejne cenne minuty na boisku spędzili m.in. Kacper Stachowiak, Mikołaj Marszałek czy Kamil Guliński i w kilku akcjach pokazali, że w przyszłości mogą być podstawowymi piłkarzami Rawii. W ligowej tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego z 18 punktami zajmuje 5. miejsce i pozostaje w kontakcie z czołówką, Niebiesko – biało – czerwoni muszą uważać jednak na zespoły, które także zbliżają się do ligowego podium.

W poprzednim sezonie mecz pomiędzy Rawią a Lipnem rozegrany przy Spokojnej zakończył się bezbramkowym remisem. Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 15:00.

fot. Wojciech Kręcki / Groundgopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares