Ciężkie zadanie czeka piłkarzy Rawii w meczu 9. kolejki V ligi „RED BOX”. Rawiczanie zagrają bowiem z Płomieniem Przyprostynia – liderem tabeli. 

W poprzedniej kolejce w meczach obu zespołów padło bardzo dużo goli. Zadowoleni są jednak tylko gospodarze niedzielnego meczu. Płomień niespodziewanie wysoko bo aż 7:1 pokonał na wyjeździe Wiarę Lecha Poznań i potwierdził swoje aspiracje do awansu na IV-ligowe boiska. Drużyna prowadzona przez Piotra Cenina z dorobkiem 19 punktów przewodzi w ligowej tabeli mając dwa punkty przewagi nad GKS-em Dopiewo. Najlepszym strzelcem czerwono – czarnych jest jak dotąd Łukasz Rogowski, autor 6 goli. Płomień jak dotąd przegrał zaledwie jeden mecz – w 4. kolejce okazał się gorszy od Lwa Pogorzela (1:0). Mecz z Gromem Plewiska zakończył się natomiast remisem 2:2.

Rawia w poprzedniej kolejce poniosła drugą domową porażkę w tym sezonie. Lepsza od rawickiej drużyny okazała się Krobianka Krobia, która przy Spokojnej triumfowała 5:2. Obie bramki dla niebiesko – biało – czerwonych zdobył w tym meczu Michał Skrzypczak, który powoli wyrasta na najlepszego strzelca Rawii. Młody skrzydłowy jak dotąd 6 razy pokonywał bramkarzy rywali. Drugi w tej statystyce jest Mariusz Molka – autor 5 goli. W ligowej tabeli podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego z 12 wywalczonymi punktami zajmują 6. miejsce. Co ciekawe Rawia to jedyna oprócz Orkanu Chorzemin drużyna, która w tym sezonie nie zremisowała jeszcze swojego meczu.

W poprzednim sezonie w meczu rozegranym w Przyprostynii lepsi okazali się gospodarze, którzy po trafieniach Michała Kaczmarka i Jana Zimnego pokonali Rawię 2:0. Początek niedzielnego meczu Płomień – Rawia o godzinie 16:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares