Kania Gostyń będzie wyjazdowym rywalem Rawii RAWAG Rawicz w meczu 11. kolejki V ligi. 

Drużyny, które w sobotnie popołudnie zmierzą się ze sobą zajmują w tabeli miejsca w górnej połówce a dzielą je zaledwie trzy punkty. Można więc przypuszczać, że pojedynek ten będzie bardzo zacięty. Obie drużyny także w poprzedniej kolejce powiększyły swoje zdobycze punktowe. Gostyńska drużyna po bramce Dawida Jędryczki zremisowała w Poznaniu z Wiarą Lecha 1:1. Wcześniej Kania podzieliła się punktami także z Dopiewem (1:1), Plewiskami (0:0) i Piaskami (2:2). Ostatnie zwycięstwo biało – niebiesko – biali odnieśli w 6. kolejce kiedy to pokonali zespół z Pogorzeli 3:0. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez Grzegorza Wosiaka z dorobkiem 15 punktów zajmuje 5. miejsce.

Rawiczanie w poprzedniej kolejce wywalczyli kolejny komplet punktów. Tym razem drużyna z Rawicza okazała się lepsza od Patrii Buk i wygrała 2:1. Zwycięstwo to dały gole Patryka Wawrzyniaka i Piotra Łoskota, który po wyleczeniu kontuzji powrócił do składu i w drugim meczu z rzędu trafił do siatki rywala. Zwycięstwo to pozwoliło Rawii na awans na 3. miejsce w tabeli. W dotychczasowych meczach drużyna Jerzego Radojewskiego zdobyła 18 punktów. Niebiesko – biało – czerwoni wygrali także dwa poprzednie mecze wyjazdowe – w Przyprostynii i Racocie i z pewnością także w Gostyniu będą chcieli zgarnąć trzy punkty.

Kibice w Rawiczu mogą mieć nadzieje na dobry wynik swoich ulubieńców zwłaszcza, że mają oni patent na Kanię. W poprzednim sezonie pokonali ją w obu meczach, Szczególnie okazałe zwycięstwo w Gostyniu 4:0 było dość niespodziewane. Dwie bramki zdobył wówczas Mateusz Pijanowski a po jednej Arkadiusz Wąchała i Oskar Maciejewski. Żadnego z tych piłkarzy w Rawii już nie ma. Początek sobotniego meczu Kania Gostyń – Rawia RAWAG Rawicz o godzinie 15:00.

 

Pin It on Pinterest

Shares