Zwycięstwo 2:1 nad Patrią Buk pozwoliło piłkarzom Rawii RAWAG na awans do czołowej trójki rozgrywek V ligi. 

Początek sezonu nie zapowiadał jednak, że po rozegraniu 10. kolejki rawicki zespół dobije się do ligowej czołówki. Dwie porażki na początku sezonu sprawiły, że Rawia znajdowała się na dole tabeli. Jednak kolejne zwycięstwa oraz coraz lepsza gra drużyny Jerzego Radojewskiego pozwoliły jej znaleźć się na ligowym podium. Pomogły w tym także wyniki innych meczów, ale nie zmienia to faktu, że Rawia dość zasłużenie zajmuje w tabeli 3. miejsce. Aby dłużej zagościć w tym towarzystwie niebiesko – biało – czerwoni muszą ustabilizować swoją dyspozycję i regularnie powiększać swój dorobek punktowy.

Liderem tabeli na ten moment jest GKS Dopiewo, który zgromadził 21 punktów. Drugie miejsce z 20 punktami zajmuje Płomień Przyprostynia. Wspomniana już Rawia ma w swoim dorobku 18 oczek. Tuż za nią z 16 punktami jest Krobianka a po 15 punktów mają Kania, Akademia Reissa i Orkan.

Najbliższa okazja do zdobycia punktów już w sobotę. Wówczas w Gostyniu dojdzie do meczu z zajmującą w tabeli 5. miejsce Kanią.  Początek rywalizacji o godzinie 15:00. 

fot. Wojciech Kręcki / Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares