Korona Piaski będzie ostatnim domowym rywalem piłkarzy Rawii RAWAG w rundzie jesiennej. Mecz rozegrany zostanie w sobotnie przedpołudnie.

Powodem nietypowej godziny rozpoczęcia pojedynku (godzina 11:00) jest udział Korony w finale okręgowego Pucharu Polski, który odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada.  Mecz ten będzie starciem drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli oraz walczących o ciągły kontakt z czołówką.

Po poprzedniej kolejce w lepszych humorach są zapewne piłkarze Korony. Drużyna z Piasków po trafieniach Mateusza Pijanowskiego, Jakuba Wojtyczki i Łukasza Fabicha pokonała na swoim terenie Wiarę Lecha 3:2. W ligowej tabeli podopieczni trenera Grzegorza Posikaty z dorobkiem 20 punktów zajmują 6. miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest były napastnik Rawii, Mateusz Pijanowski. Popularny „Pijan” zdobył jak dotąd 12 goli. W zespole Korony występuje także znany z gry w rawickich barwach, Szymon Zaborowski.

Rawia 13. kolejki V ligi nie może zaliczyć do udanych. Rawiczanie rywalizowali na wyjeździe z Lewem Pogorzela i zostali pokonani 2:1, tracą decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Wcześniej gola na 1:1 zdobył Sebastian Orłowski. Po raz kolejny w tym sezonie niebiesko – biało – czerwoni stracili punkty w końcowych fragmentach meczu. W tabeli zespół Jerzego Radojewskiego z 21 punktami zajmuje 5. miejsce.

W poprzednim jesiennym meczu tych drużyn rozegranym przy Spokojnej lepsi okazali się goście, którzy wygrali 4:1. Honorowe trafienie dla Rawii zanotował wówczas Patryk Biegała. Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Korona Piaski w sobotę, 9 listopada o godzinie 11:00. 

 

Pin It on Pinterest

Shares