Koniec rundy jesiennej obecnego sezonu był także pożegnaniem Jerzego Radojewskiego z rolą trenera piłkarzy Rawii RAWAG Rawicz.

Z pewnością nie tak wyobrażano sobie zakończenie współpracy z Jerzym Radojewskim. Wydarzenia, które miały miejsce po meczu 14. kolejki z Koroną Piaski (w kontrowersyjnych okolicznościach goście wygrali 2:1) spowodowały nałożenie kary na trenera i jego siedmiomiesięczne zawieszenie. Nowo wybrany zarząd klubu podjął więc decyzję o zatrudnieniu nowego trenera.

Jerzy Radojewski trenerem Rawii RAWAG został w grudniu 2014 roku, zastępując na stanowisku Sławomira Zmudę. Cel nowego szkoleniowca był jasny – wymarzony awans do IV ligi. Powierzone zadanie udało się zrealizować i 21 czerwca 2015 roku po zwycięstwie nad zespołem z Ludwinowa 5:1 cały piłkarski Rawicz świętował awans na IV ligowe boiska. Miesiąc wcześniej jednak kibice i piłkarze Rawii także mieli powody do radości. Rawia, wówczas jako przedstawiciel „okręgówki” wygrała rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno, pokonując w finale Grom Wolsztyn 5:2. 

W IV lidze rawickiej drużynie pod wodzą Jerzego Radojewskiego wiodło się różnie. W premierowym sezonie 2015/2016 drużyna na koniec rywalizacji zajęła 11. miejsce. Kolejny sezon Rawia zakończyła na 9. miejscu. Ostatni sezon w IV lidze – 2017/2018 Rawia zakończyła na 11. miejscu, jednak wskutek reorganizacji rozgrywek musiała pożegnać się z „czwartoligowym” gronem. W międzyczasie podopieczni Jerzego Radojewskiego po raz drugi wygrali zmagania w okręgowym Pucharze Polski, jednak mimo wygranego 2:1 finału z Obrą Kościan tytuł ostatecznie odebrano. Powodem były niejasności w regulaminie rozgrywek. 

Mimo spadku z IV ligi zarząd klubu postanowił kontynuować współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem i liczył na szybki powrót na szczebel wyżej. Sezon 2018/2019 w nowo utworzonej Lidze Międzyokręgowej niebiesko – biało – czerwoni ukończyli jednak na 11. miejscu. Po rundzie jesiennej obecnej sezonu Rawia plasuje się na 9. pozycji a do rundy wiosennej przystąpi już pod wodzą Kamila Pilarskiego.

Jerzy Radojewski podczas swojej pracy w Rawiczu wprowadził do seniorskiego zespołu wielu młodych i zdolnych wychowanków klubu. Pod jego wodzą w pierwszej drużynie zadebiutowali m.in. Patryk Wawrzyniak, Damian Walkowiak, Seweryn Materkowski, Sebastian Orłowski, Michał Wolny czy Szymon Świtała. 

Dziękujemy Jerzemu Radojewskiego za zaangażowanie i wkład włożony w rozwój rawickiej piłki i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

 

Pin It on Pinterest

Shares