Pierwszej porażki w okresie przygotowawczym doznali piłkarze Rawii RAWAG Rawicz. W środowy wieczór w meczu sparingowym przegrali w Trzebnicy na Fair Play Arenie z miejscową Polonią 3:1.

Drużyna z Trzebnicy to jak na razie najtrudniejszy rywal z jakim Rawia zmierzyła się w grze kontrolnej. Polonia prowadzona przez znanego w Rawiczu Marka Nowickiego na co dzień rywalizuje w dolnośląskiej IV lidze. Rundę jesienną zakończyła jednak na 13. miejscu.

W pierwszej połowie rywalizacji Polonii z Rawią przeważali gospodarzy, którzy swoją wyższość udokumentowali zdobyciem trzech bramek. Po zmianie stron mecz się wyrównał a dobra gra zespołu z Rawicza przyniosła honorowe trafienie. W 80. minucie bramkarza gospodarzy strzałem z rzutu karnego pokonał Michał Skrzypczak. Polonia mecz kończyła w osłabieniu – za niesportowe zachowanie względem arbitra meczu z boiska usunięty został jeden z miejscowych piłkarzy. Warto dodać, że w zespole Rawii wystąpiło trzech zawodników testowanych, którzy mają szanse na angaż w drużynie prowadzonej przez Kamila Pilarskiego.

Rawia wystąpiła w składzie:

Konopka (45 Wolny ) – Walkowiak (45 Materkowski S.), Marszałek, Orłowski, Wawrzyniak P. – Testowany (65 Zaborowski ), Testowany ( 80 Stachowiak ), Skrzypczak T. ( 45 Kołeczko ), Skrzypczak M., Molka, Testowany

Kolejny sparing Rawia rozegra już w sobotę, 15 lutego. Jej rywalem będzie Sokół Chwałkowo a mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Gostyniu. Początek o godzinie 18:00.