W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 29 marca.

Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Przy podjęciu decyzji Wielkopolski ZPN brał pod uwagę zalecenia i decyzje władz lokalnych oraz państwowych. Choć organizatorami meczów pozostają kluby – gospodarze, Związek jako organizator rozgrywek – mając na względzie skalę piłkarskiej rywalizacji w regionie – czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań.

W praktyce oznacza to, że nie odbędą się trzy mecze seniorów Rawii – wyjazdowe z GKS Dopiewo, który zaplanowany był na najbliższą sobotę, 14 marca i z Akademią Reissa Poznań, który miał odbyć się w sobotę, 28 marca oraz domowy z Drużyną Wiary Lecha, który miał odbyć się w niedzielę, 22 marca.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

 

Pin It on Pinterest

Shares