We wtorek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał decyzję dotyczącą wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy, I i II ligi oraz rozgrywek w TOTOLOTEK Pucharze Polski. Jaka przyszłość czeka niższe ligi?

Zgodnie w wydanym komunikatem wznowienie rozgrywek na najwyższym krajowym szczeblu zaplanowane jest na 29 maja. 27 maja natomiast rozegrane zostaną mecze 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku.

Wciąż nie wiadomo natomiast czy rozgrywki wznowią drużyny występujące w niższych ligach. Zgodnie z ostatnim opublikowanym przez WZPN komunikatem rozgrywki te zostają zawieszone do 11 maja. Wówczas też zapadnie decyzja do kontynuacji bądź zakończeniu zmagań w sezonie 2019/2020. Jak ujawnił jednak w poniedziałkowym programie „Misja Futbol” na „Kanale Sportowym” Mateusz Borek sezon w rozgrywkach amatorskich zostanie zakończony. – Rozmawiałem z większością prezesów wojewódzkich związków i mogę powiedzieć, że sezon w niższych ligach nie zostanie wznowiony. Zostanie wybrany wariant z zachowaniem obecnych tabel. Zespoły z miejsc gwarantujących awans, zostaną promowane. Nie będzie natomiast spadków z ligi – powiedział Mateusz Borek.

Pozostaje czekać na potwierdzenie tych słów, choć wydaje się, że drużyny rywalizujące na niższych szczeblach zakończą rozgrywki (w przypadku Rawii RAWAG Rawicz 9. miejsce po rundzie jesiennej) i otrzymają czas na spokojne przygotowanie do rundy jesiennej sezonu 2020/2021, który ruszyć powinien w sierpniu.

W wszelkich komunikatach informować będziemy na bieżąco.

 

Pin It on Pinterest

Shares