W związku z pandemią koronawirusa opóźnia się start rundy wiosennej obecnego sezonu. W tej chwili rozgrywki zawieszono do 26 kwietnia. Jakie będą kolejne decyzje WZPN? W sobotni wieczór opowiedział o tym Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Wojtala.

Cały czas pracujemy nad wariantami kontynuacji rozgrywek – powiedział Paweł Wojtala. Jak zaznaczył decyzje WZPN – u mogą być zależne od postępowania wyższych organów. – Pewne kierunki działań mogą zostać nam narzucone na wyższych szczeblach, tak aby w całym kraju wyglądało to podobnie. Jak zaznaczył Prezes Paweł Wojtala działania być może wprowadzane będą stopniowo. – Wdrażać będziemy je jednak indywidualnie spoglądając na poszczególne ligi a w miarę możliwości na sytuację pojedynczych klubów by nikt na zmianach nie ucierpiał. 

Według Pawła Wojtali po powrocie do normalności kluby piłkarskie tak jak cała gospodarka wymagać będą pomocy, która pozwoli na dalsze ich funkcjonowanie. W tym celu Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił na sezon 2020/2021 ryczałtowe opłaty za udział w rozgrywkach od III ligi do C – klasy. WZPN dodatkowo „zamroził” opłaty za transfery czasowe przed rundą wiosenną a także rozpoczął współpracę z gminami i powiatami w zakresie udzielonych dotacji.

Termin powrotu piłkarzy na ligowe boiska uzależniony jest od decyzji rządu na czele z Premierem Mateuszem Morawieckim. 

fot. cyfrasport

 

Pin It on Pinterest

Shares