Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków.

Ustalenia przyjęte podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej mają być przełożone na rozgrywki w całym kraju. Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski – czytamy w komunikacie przekazanym przez WZPN Poznań na swojej stronie internetowej.

Więcej informacji TUTAJ SZCZEGÓŁOWE DECYZJE DOT. ROZGRYWEK W WIELKOPOLSCE

W związku z podjętą decyzją sezon 2019/2020 Rawia RAWAG Rawicz z dorobkiem 21 punktów zakończyła na 9. miejscu. Prawo gry w IV lidze w sezonie 2020/2021 otrzymały Krobianka Krobia oraz GKS Dopiewo.

Wiemy także, że jeśli pozwoli na to sytuacji epidemiczna w kraju to sezon 2020/2021 rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia.

 

Pin It on Pinterest

Shares