Piłkarze Rawii RAWAG mają za sobą trzeci tydzień treningów w pełnym składzie. Na czym podczas zajęć skupiają się piłkarze, jakie mają plany na kolejne tygodnie? Zapytaliśmy oto trenera rawiczan Kamila Pilarskiego. 

– Po przerwie spowodowanej pandemią zajęcia w mniejszych grupach rozpoczęliśmy już 6 maja i od tamtej chwili zespół jest w ciągłym treningu. Skupiliśmy się w tym okresie głównie na treningach z piłką – tłumaczy szkoleniowiec Rawii.

Jak dodaje, w najbliższym czasie jego podopieczni rozegrają dwa mecze kontrolne po czym czeka ich krótki odpoczynek. – Jeszcze w tym miesiącu rozegramy dwa mecze kontrolne, które będą przetarciem przed okresem przygotowawczym. Treningi potrwają do 23 czerwca następnie zawodnicy udadzą się na krótki 9-cio dniowy urlop, w którym również będą realizować indywidualne rozpiski treningowe by od 2 lipca rozpocząć 5-cio tygodniowy okres przygotowawczy ( wstępna informacja mówi o starcie rozgrywek – 8 sierpnia ) – mówi trener Kamil Pilarski.

Trener Rawii zdradza także, że w okresie przygotowawczym drużyna rozegra 8 meczów sparingowych. Ocenia także siłę zespołu oraz nakreśla pierwsze cele na nadchodzący sezon. – Drużyna jest mocno zmotywowana do pracy. Zakładamy sobie wysokie cele w przyszłym sezonie i każdy jest świadomy tego, że musi pokazywać się z jak najlepszej strony. Mocno wierzę w swój zespół i wiem, że stać nas na walkę o najwyższe lokaty w przyszłym sezonie – kończy opiekun rawickiej drużyny.

Wkrótce zaprezentujemy rywali, z którymi Rawia zmierzy się w okresie przygotowawczym.

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares