Występująca w IV lidze wielkopolskiej Pogoń Nowe Skalmierzyce okazała się lepsza w sparingowym meczu rozegranym w Rawiczu. Gościom do triumfu wystarczyła jedna zdobyta bramka.

Pierwsza połowa środowej rywalizacji nie wskazywała na różnicę ligi, jaka dzieliła oba zespoły. To gospodarze częściej atakowali bramkę Pogoni a okazję do otwarcia wyniku miał m.in Edwin Marchewka. Piłka po jego uderzeniu zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki gości. Drużyna z Nowych Skalmierzyc także próbowała atakować, lecz ich akcje były zatrzymywane przez dobrze grającą w tym elemencie Rawię. Po zmianie stron do głosu częściej dochodzili przyjezdni, którzy zaczęli mocno atakować na bramkę strzeżoną przez Jakuba Machowiaka. Po jednej z akcji piłkarz gości strzałem przy dalszym słupku dał Pogoni prowadzenie. Podopieczni Kamila Pilarskiego starali się doprowadzić do wyrównania, ale tego wieczoru nie zdołali pokonać bramkarza gości. Warto zaznaczyć, że mecz rozegrano w formacie 2×50 minut.

Rawia zagrała w składzie: 

Wolny (45 Machowiak), Kubiak, Materkowski B. ( 45 Skrzypczak T.), Gill ( 80 Marszałek ), Wawrzyniak P. ( 45 Walkowiak ), – Zaborowski (75 Stachowiak ), Orłowski, Marchewka, Materkowski S. (90 Kubeczka ), Robak (82 Świtała), Molka

Kolejny sparing Rawia rozegra już w sobotę. Przy Spokojnej niebiesko – biało – czerwoni podejmą Iskrę Księginice. Początek meczu o godzinie 11:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares