Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze Rawii WALBET Rawicz. W niedzielne popołudnie pokonali przy Spokojnej Akademię Reissa Poznań 1:0.

Kibice, którzy spragnieni ligowych emocji tłumnie wypełnili trybuny rawickiego stadionu nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku meczu. Już w 40 sekundzie rywalizacji Michał Skrzypczak otrzymał prostopadłe podanie i strzałem z lewej strony pola karnego pokonał bramkarza rywali. Mimo szybko odjętego prowadzenia Rawia starała się o kolejne gole. Podwyższyć wynik próbowali m.in. Edwin Marchewka, Piotr Robak czy Michał Skrzypczak. Więcej goli przed przerwą jednak nie padło.

Goście z Poznania także mieli swoje szanse na zdobyć bramkową. Brakowało im jednak skuteczności a także dobrze w rawickiej bramce spisywał się Bartłomiej Wosiek. Drużynie z Poznania nie pomógł nawet fakt, że od 83. minuty po drugiej żółtej kartce dla Tomasza Skrzypczaka Rawia grała w osłabieniu.

Rawia WALBET Rawicz – Akademia Reissa Poznań 1:0 (1:0)

Rawia: Wosiek – Materkowski (63′ T. Skrzypczak), Orłowski, Kubiak, Robak (90′ P. Wawrzyniak), Marchewka, M. Skrzypczak, Walkowiak, Gill, Molka, Głowacz

Kolejne spotkanie Rawia rozegra już w środę, 19 sierpnia. W zaległym meczu 1. kolejki V ligi drużyna Kamila Pilarskiego podejmie Koronę Piaski. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.